Anton Jäger: “Militarisering is een fout antwoord op reële vraagstukken”
Reeds bij Obama was er een oproep aan Europa om zelf in te staan voor militaire veiligheid. Omdat de VS hun militaire focus toen al naar Azië hebben verlegd en zich niet op verschillende fronten tegelijk kunnen richten. (Foto U.S. Pacific Fleet)
Geneeskunde voor het Volk (GVHV) gaat samenwerken met de Polikliniek Manuel Fajardo in Havana. Het netwerk van groepspraktijken en de polikliniek willen de komende jaren leren van hun respectievelijke visies op gezondheid. GVHV wil Cuba ook steunen in de huidige crisistijden.
De beweging tegen de sociale afbraak van de regering De Wever-Rousseau is één jaar oud. In die twaalf maanden organiseerde het verzet meer dan dertien nationale mobilisaties, en de intensiteit ervan lijkt niet af te nemen. Benjamin Pestieau, adjunct algemeen secretaris van de PVDA, blikt terug op deze unieke beweging en wat ze binnenhaalde, en schetst de vooruitzichten voor 2026.