10 jaar Vriendschap Zonder Grenzen

Gil Puystiens (links): “We hebben Vriendschap Zonder Grenzen in de voorbije tien jaar zien groeien. We zijn echt vrienden, we vechten allemaal voor hetzelfde doel.” (Foto Solidair)
Gil Puystiens (links): “We hebben Vriendschap Zonder Grenzen in de voorbije tien jaar zien groeien. We zijn echt vrienden, we vechten allemaal voor hetzelfde doel.” (Foto Solidair)

Reageren op dit artikel? Mail naar redactie@solidair.org.

Op 19 maart hield de Franse vakbond CGT een algemene vergadering in Duinkerke, ter verdediging van de staalindustrie.

Anderhalf jaar na de start van de genocide in Palestina is er geen einde in zicht.

Al bijna dertig jaar lang is Oost-Congo het toneel van oorlogen om mineralen, terwijl het Westen welwillend toekijkt.

In het cao-geschil bij de Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) waren de hoge looneisen bedoeld om het enorme reële loo

In de herfst vorig jaar werd de regio Valencia in Spanje getroffen door overstromingen. Ze sleurden alles op hun weg mee.

Zeventig jaar geleden werd in Bandung de kiem gelegd voor een nieuwe wereldorde. In de voormalige koloniale feestzaal Sociëteit Concordia verzamelden leiders uit Azië en Afrika om samen een vuist te maken tegen imperialisme en overheersing. Het gebouw – met een bordje “Verboden voor honden en inlanders” aan de deur - waar ooit Nederlandse officieren, zakenmensen en hoogwaardigheidsbekleders hun koloniale macht vierden, werd het toneel van de Bandungconferentie, een mijlpaal in de strijd voor onafhankelijkheid en zelfbeschikking. Wat begon als een bolwerk van koloniale arrogantie, werd een symbool van bevrijding.

De terugkeer van Duits militarisme, de Europese wapenkoorts en de oorlogsretoriek van Washington: alles wijst richting esc

Door de invasie in Oekraïne kan het establishment in Duitsland (en in andere landen) vrij zijn gang gaan.

Aanvallen op onze pensioenen, het einde van nacht- en weekendpremies, de criminalisering van sociaal verzet, de jacht op z

“We doen dit niet zozeer voor ons, maar wel voor de generatie van onze kinderen en kleinkinderen”, zegt premier Bart De We

Magazine