10 jaar notionele-interestaftrek kostte ons 40 miljard euro
De notionele interesten moesten “budgetneutraal” zijn. PVDA-volksvertegenwoordiger Marco Van Hees berekende hoeveel ze echt kosten: 40 miljard op 10 jaar tijd. “Alsof je een Renault Twingo koopt en de prijs van een Porsche betaalt.” (Foto Solidair, Salim Hellalet)
Nachtwerk is erg slecht voor de gezondheid maar is in onze maatschappij onmisbaar. Hoe valt dat te rijmen? Dankzij de sociale strijd werd nachtwerk beperkt tot essentiële sectoren, staan er premies tegenover en werd vervroegd pensioen mogelijk. Het Zomerakkoord van de Arizona-regering is een regelrechte aanval op deze verworven rechten. Nachtwerk wordt uitgebreid naar tal van sectoren en voor nieuwe contracten worden de premies beperkt.
Honderden mensen uit alle hoeken van de wereld gingen de zee op om de blokkade van Gaza te doorbreken. Ze werden in internationale wateren illegaal gearresteerd door het Israëlische leger. Maar hun actie heeft het belangrijkste doel bereikt: de focus op Gaza houden. Hanne Bosselaers, huisarts bij Geneeskunde voor het Volk (GVHV), was aan boord. Ze vertelt er ons alles over.