In gesprek met Raoul Hedebouw (2/3): “Tussen het Vivaldi-blok en het separatistisch haatblok is PVDA de sociale oppositie”
Raoul Hedebouw: “Er is vandaag iets heel interessants aan de gang in België: voor het eerst in dertig jaar is er een oppositie links van de sociaaldemocratie in het parlement, in de media, in het publieke debat en op het terrein.” (Foto Belga)
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.
Geneeskunde voor het Volk (GVHV) gaat samenwerken met de Polikliniek Manuel Fajardo in Havana. Het netwerk van groepspraktijken en de polikliniek willen de komende jaren leren van hun respectievelijke visies op gezondheid. GVHV wil Cuba ook steunen in de huidige crisistijden.