Het loket van de NMBS: venster op de mobiliteit van de toekomst
Vandaag zijn grote stations winkelcentra geworden. De NMBS bekijkt ze alleen nog door de bril van de rendabiliteit. In plaats van deze financiële logica te volgen, zouden stations knooppunten moeten zijn van dienstverlening dicht bij huis. (Foto Bruce Hirschick, Flickr)
Donald Trump laat niet alleen buiten de grenzen van de VS burgers vermoorden. Ook in eigen land geeft hij opdracht voor een jacht op migranten. Boeren, bouwvakkers, restaurant- en hotelmedewerkers, … De vervolging is gericht op mensen in de volkswijken. Maar zij verdedigden zich. Zoals in Minneapolis, het epicentrum van het volksverzet.
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.