Fernando González, een van de eerder al vrijgelaten Cuban Five, ontmoette Angela Davis, icoon van de antiracistische en feministische strijd in de VS, tijdens de recentste editie van het solidariteitsfeest ManiFiesta, in Bredene. (Foto Solidair)
Voor het Israëlische leger zijn de zorgvoorzieningen in Gaza, steunpilaren voor een belegerde bevolking, strategische doelen. Het Al-Awda ziekenhuis, het laatste in het noorden van de stad, werd eind mei met een bommenregen platgegooid. De Belgische organisatie Viva Salud is al 20 jaar partner. Maak kennis met directrice Fanny Polet.
Arizona wil in 2026 bijna 180.000 werkzoekenden uitsluiten van de werkloosheidsvergoeding. En dat is nog maar een eerste golf. Dit zal de meerderheid van de werkende klasse hard treffen, want het uiteindelijke doel is om de lonen te drukken. Twee experts leggen uit hoe dat in zijn werk gaat.