Ali Guissé, PVDA-lijst Brussel-Stad: “Met of zonder papieren, we moeten álle werkenden mensen verenigen”

“Samen met vrienden hebben we in 2005, een jaar na mijn aankomst in België UDEP (Unie voor Mensen zonder papieren, n.v.d.r.) opgericht. Het doel was mensen zonder papieren te sensibiliseren en te organiseren.” Foto: betoging georganiseerd door UDEP in juni 2016. (Foto Solidair, Antonio Gomez Garcia)
“Samen met vrienden hebben we in 2005, een jaar na mijn aankomst in België UDEP (Unie voor Mensen zonder papieren, n.v.d.r.) opgericht. Het doel was mensen zonder papieren te sensibiliseren en te organiseren.” Foto: betoging georganiseerd door UDEP in juni 2016. (Foto Solidair, Antonio Gomez Garcia)

Reageren op dit artikel? Mail naar redactie@solidair.org.

In het cao-geschil bij de Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) waren de hoge looneisen bedoeld om het enorme reële loo

In de herfst vorig jaar werd de regio Valencia in Spanje getroffen door overstromingen. Ze sleurden alles op hun weg mee.

Zeventig jaar geleden werd in Bandung de kiem gelegd voor een nieuwe wereldorde. In de voormalige koloniale feestzaal Sociëteit Concordia verzamelden leiders uit Azië en Afrika om samen een vuist te maken tegen imperialisme en overheersing. Het gebouw – met een bordje “Verboden voor honden en inlanders” aan de deur - waar ooit Nederlandse officieren, zakenmensen en hoogwaardigheidsbekleders hun koloniale macht vierden, werd het toneel van de Bandungconferentie, een mijlpaal in de strijd voor onafhankelijkheid en zelfbeschikking. Wat begon als een bolwerk van koloniale arrogantie, werd een symbool van bevrijding.

De terugkeer van Duits militarisme, de Europese wapenkoorts en de oorlogsretoriek van Washington: alles wijst richting esc

Aanvallen op onze pensioenen, het einde van nacht- en weekendpremies, de criminalisering van sociaal verzet, de jacht op z

“We doen dit niet zozeer voor ons, maar wel voor de generatie van onze kinderen en kleinkinderen”, zegt premier Bart De We

Babette Vandaele en Jonas Soete zijn jonge, enthousiaste leerkrachten. Ze doen hun werk met passie en plezier. Maar of dat ook zo zal kunnen blijven, daarover maken ze zich zorgen. De maatregelen van de nieuwe regering dreigen alles op de helling te zetten. Maar ze geven zich niet zomaar gewonnen: “Samen met een brede beweging gaan we verandering afdwingen.”

Wat is de volgende stap voor Oekraïne?

Filmmaker, activist, minister van Cultuur, producent, ... De volgorde doet er niet toe, Raoul Peck is het allemaal.

De Europese staalindustrie staat op een kritiek keerpunt.

Magazine