Burundi, Congo en Rwanda: wordt 2016 een crisisjaar?
(Foto Rosalie Colfs) Deze fotograaf zette samen met dichter Alexandre Popowycz een project op rond de trein die na 15 jaar buiten dienst te zijn geweest, sinds augustus vorig jaar opnieuw Kinshasa met de havenstad Matadi verbindt. (365 km). Voor meer informatie over dit project “Kinshasa-Matadi Express” en een manier om het te steunen, surf naar www.kisskissbankbank.com/kinshasa-matadi-express
Op 17 januari 1961, zestig jaar geleden, werd Patrice Emery Lumumba, de eerste premier van het onafhankelijke Congo, vermoord. Een misdaad die tot vandaag ook in België nazindert. Ons land is met zijn koloniale verleden nog steeds niet in het reine.
De gebeurtenissen op Capitol Hill van woensdag 6 januari laten een door oorlog getraumatiseerde, gemilitariseerde en gebroken samenleving zien. Waarschijnlijk zullen we nog meer van zulke acties zien. Interview met Romain Huret, Amerikaans historicus en ondervoorzitter van de EHESS, hogeschool voor sociale wetenschappen.
De historische wet Sólo sí es sí (Alleen ja is ja) is het resultaat van een brede feministische beweging. Ze geeft Spanje een instrument om seksistisch geweld te bestrijden. Een exclusief interview met Irene Montero, Spaans minister van Gelijkheid, geëngageerd feministe en initiatiefneemster van de wet.