Wie heeft schuld aan de coronadoden? En hoe vermijden we sterfgevallen in de tweede golf?
Jarenlange rondjes van staatshervormingen versnipperden de bevoegdheid voor gezondheid over 9 ministers. Verschrikkelijk inefficiënt en tijdrovend. (Foto Solidair)
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.
Geneeskunde voor het Volk (GVHV) gaat samenwerken met de Polikliniek Manuel Fajardo in Havana. Het netwerk van groepspraktijken en de polikliniek willen de komende jaren leren van hun respectievelijke visies op gezondheid. GVHV wil Cuba ook steunen in de huidige crisistijden.