Stop militarisering: We moeten investeren in een andere wereld
5000 mensen – waaronder 350 leden van de PVDA – betoogden op 22 juni in Den Haag om de sociale zekerheid en de vrede te verdedigen en zich te verzetten tegen de drastische verhoging van de militaire uitgaven. (Foto Solidair, Sofia Touhami)
Donald Trump laat niet alleen buiten de grenzen van de VS burgers vermoorden. Ook in eigen land geeft hij opdracht voor een jacht op migranten. Boeren, bouwvakkers, restaurant- en hotelmedewerkers, … De vervolging is gericht op mensen in de volkswijken. Maar zij verdedigden zich. Zoals in Minneapolis, het epicentrum van het volksverzet.
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.