Redfox na 24 juni: "De wereld veranderen is geen dagdromerij."
De groep jongeren die voor dag en dauw opstonden om hun solidariteit te betonen met stakende werknemers. Overal werden ze hartelijk ontvangen. Hun steun werd gewaardeerd. (Foto Solidair, Julien Ribaudo)
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.
Geneeskunde voor het Volk (GVHV) gaat samenwerken met de Polikliniek Manuel Fajardo in Havana. Het netwerk van groepspraktijken en de polikliniek willen de komende jaren leren van hun respectievelijke visies op gezondheid. GVHV wil Cuba ook steunen in de huidige crisistijden.