Algemene syndicale mobilisatie tegen de regering van de rijken en van de patroons
Op 23 september kwamen 7.000 vakbondsafgevaardigden en -militanten uit heel België samen in Brussel. Ze lanceerden een eerste waarschuwing aan de verschillende besparingsregeringen van ons land. (Foto Solidair, Karina Brys)
Op 8 mei 1945 capituleerde nazi-Duitsland. Deze dag waarop het fascisme overwonnen werd, een strijd waarvoor miljoenen mensen hun leven gaven, wordt in verschillende landen nog altijd herdacht. In België is het echter geen officiële feestdag meer. Terwijl het “beest” opnieuw aan kracht wint, staat de 8 Meicoalitie op om hier iets aan te doen.
Geneeskunde voor het Volk (GVHV) gaat samenwerken met de Polikliniek Manuel Fajardo in Havana. Het netwerk van groepspraktijken en de polikliniek willen de komende jaren leren van hun respectievelijke visies op gezondheid. GVHV wil Cuba ook steunen in de huidige crisistijden.